"Kopat studnu, až když přichází žízeň,
je stejně pošetilé,
jako myslet na zdraví,
až když přichází nemoc."
Čínské přísloví

Kdy začít uvažovat o dlouhodobé změně stravování???

Jestliže se Vám nekontrolovatelně začínají posouvat dírky na pásku, berte to jako varovný signál a začněte s tím něco dělat.                                                                        
Čím dřív posun dírek zastavíte, tím dřív se Vám podaří vrátit se na začátek.       

Zhubnutí o pouhých 5 kg se může zdát málo, ale když tato kila uberete v tukové hmotě, zbavíte se neuvěřitelných 20 kostek másla!
A 10 kg už je 40 kostek másla! A 20 kg je 80 kostek másla!

Nestačí pouze přidat pohyb a zmenšit porce. Většinou se i jídlo musí přidat, ale výběr potravin má být takový, aby tělo dostalo všechny živiny, a mohlo pak správně a zdravě fungovat. Buďte rádi, že se Vám dírky posouvají - Vaše tělo Vám říká, že některých živin má moc a jiných naopak málo - zkrátka že strava, kterou mu dáváte, není vyvážená. 


Takto vypadá 6 kg tukové hmoty, tj. 24 kostek másla...


Dalšími varovnými signály mohou být: zvýšená hladina cholesterolu a cukru v krvi, vysoký krevní tlak, trávicí problémy, zácpy, průjmy, opakované záněty, snížená imunita, bolesti zad a kloubů, vypadávání vlasů, lámání nehtů, neustálý pocit únavy - všemi těmito projevy Vám tělo dává najevo, že je něco špatně. Ve spoustě případech může velice pomoci právě vyvážená strava - čím dříve začnete, tím lépe. 

Chcete-li tedy i Vy dlouhodobě změnit své stravovací návyky a správný životní styl, ráda poradím. Nabízím přátelský přístup a očekávám aktivní spolupráci - ne jen pasivní přijímání informací. 

S vyváženou stravou se můžete seznámit také v e-booku "Základy vyváženého stravování", kde jsou tyto základy jednoduše a přehledně popsány. Díky těmto informacím si budete umět svůj stávající jídelníček vhodně doplnit a upravit.